Masz figurę “jabłka”? Sprawdź nasze wskazówki, podejmij modowe wyzwanie i znajdź w butiku sukienkę idealną!

Masz figurę “jabłka”? Sprawdź nasze wskazówki, podejmij modowe wyzwanie i znajdź w butiku sukienkę idealną!

Znalezienie ubrań, które pasują i podkreślają sylwetkę, może być jednym z największych, modowych wyzwań. Zwłaszcza osobom o sylwetce jabłka może być trudno znaleźć sukienki, które podkreślą ich najlepsze cechy i stworzą zrównoważoną, proporcjonalną sylwetkę. Nie musi tak być! Butiki online wychodzą naprzeciw potrzebom pań o tej figurze – z szeroką ofertą interesujących fasonów, a my w tym miejscu wyjaśnimy jak wśród nich każde “jabłuszko” może znaleźć idealne dopasowanie.

Sukienka dopasowana do figury o kształcie ”jabłka” – na czym polega wyzwanie?

Sylwetka jabłka charakteryzuje się szerszą górną częścią ciała, ale też węższymi biodrami i nogami. Figura ta może wyglądać pięknie i kobieco przy odpowiednim wyborze ubrań, jednak znalezienie właściwego stylu może być również zniechęcające i przytłaczające – jeśli nie posiadasz pełnego zrozumienia swojego kształtu ciała.

W tym miejscu właśnie pojawia się nasz przewodnik i każdy butik z modą damską, który dba o ofertę dedykowaną dla pań o figurze “jabłka”. W tym artykule przyjrzymy się tajnikom ubierania się dla sylwetki typu jabłko, a dzięki tym wskazówkom będziesz mogła poczuć się pewnie i stylowo w dowolnej wybranej przez siebie sukience. Zanurzmy się więc i odkryjmy wspaniały świat sukienek podkreślających sylwetkę typu jabłko!

Zrozum i pokochaj swoją figurę – charakterystyka kształtu “jabłka”

Szersza górna część ciała, w tym spory biust, szerokie ramiona i większy brzuch – tak zazwyczaj charakteryzuje się sylwetkę przypominającą jabłko. Talia jest zwykle mało zarysowana i może być szersza niż biodra. Ramiona i nogi są często smukłe i zgrabne, co sprawia wrażenie, że środkowa część ciała jest cięższa niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Szukanie idealnej kreacji dla tej sylwetki może być wyzwaniem z kilku powodów. Ze względu na szerszą część środkową odnalezienie odpowiednio dopasowanej sukienki może być trudne – nawet, jeśli butik ma sporo do zaoferowania. Najważniejsze do zapamiętania jest to, że zbyt luźne sukienki mogą sprawić, że będziesz wyglądać niezgrabnie, a zbyt obcisłe mogą być niewygodne i niepochlebne. Ponadto znalezienie sukienki, która równoważy proporcje ciała, może być temu trudniejsze, że masz węższe biodra i nogi – i mogą sprawić, że górna część ciała będzie wyglądać na większą.

Skąd masz wiedzieć, czy jesteś “jabłkiem”?

Jeśli Twoja talia jest taka sama lub szersza niż biodra, prawdopodobnie masz sylwetkę przypominającą jabłko. Dodatkowo, jeśli widzisz większą masę ciała w okolicy tułowia, masz większy biust lub szerokie ramiona oraz szczupłe ramiona i nogi, możesz mieć sylwetkę przypominającą jabłko.

Rozumiejąc najważniejsze cechy sylwetki typu jabłko i wyzwania związane z ubieraniem się w przypadku tego typu figury – będziesz lepiej przygotowana do wybierania sukienek, które podkreślają Twoją figurę i pozwolą Ci stworzyć zrównoważoną, proporcjonalną posturę ciała.

Zatem teraz, gdy już rozumiesz wyzwania – przyjrzyjmy się kilku wskazówkom i strategiom, jak odwiedzając butik – czy to online, czy lokalnie – znaleźć idealną sukienkę, która będzie podkreślać Twoją figurę, wydobywając z niej to, co najlepsze.

Figura “jabłko” – jakich sukienek szukać w butikach?

Przede wszystkim szukaj sukienek podkreślających talię – jak sukienki kopertowe, sukienki dopasowane i rozszerzane oraz sukienki z paskiem lub wiązaniem w talii. Te style w najprostszy sposób pomogą Twojej sylwetce nadać kształt klepsydry i zrównoważyć proporcje ciała.

Właściwy dekolt może również znacząco wpłynąć na Twój wygląd i tutaj przede wszystkim dekolt w kształcie litery V to świetny wybór, ponieważ tworzy pionową linię wydłużającą tułów, równocześnie odwracając uwagę od środkowej części ciała. Ciekawymi opcjami są także dekolty w szpic i dekolt w kształcie serca.

Możesz też zapytać butik o sukienki w kształcie litery A lub rozkloszowane, Te modele są dopasowane u góry i rozszerzane w talii, co pomoże Ci stworzyć zrównoważoną, proporcjonalną sylwetkę. Szukaj sukienek sięgających tuż nad kolano lub do połowy łydki, aby dodatkowo uzyskać efekt wydłużenia nóg.

Z drugiej strony należy unikać sukienek zbyt obcisłych i bezkształtnych. Obcisłe sukienki podkreślają talię, a bezkształtne sukienki sprawiają, że sylwetka wydaje się jeszcze bardziej masywna – a co za tym idzie to nie jest efekt stylizacji, jakiego powinnaś szukać.