Mieszkania do wynajęcia Kraków Zadbaj o swój samochód zimą - znajdź miejsce w garażu

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Kraków już dawno stał się metropolią i z problemami charakterystycznymi dla wielkich miast zmaga się już od kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Nikogo nie dziwi, że co raz trudniej jest kupić nieruchomość w tym mieście, a ceny mieszkań rosną w zastraszającym tempie. Nikogo nie zaskoczy również fakt, że normą w Krakowie jest szukanie lokali pod wynajem. Rosnące i ciągle prężnie rozwijające się miasto ma też spory problem z ruchem drogowym nie mówiąc już o miejscach parkingowych, których znalezienie - zwłaszcza w centrum - jest praktycznie niemożliwe albo co najmniej graniczy z cudem. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest odpowiedź rynku na spore zapotrzebowanie związane z parkowaniem samochodów. Okazuje się, że można wynająć także miejsce parkingowe w Krakowie. Jak tego dokonać i gdzie szukać ofert? Odpowiedzi poniżej!

Jak znaleźć miejsce parkingowe w Krakowie?

Portal dowynajeciakrakow.pl wprowadził ofertę składania ogłoszeń zarówno dla osób poszukujących jak i oferujących wynajęcie miejsca parkingowego w Krakowie! Oferty tyczą się nie tylko miejsc "pod chmurką", ale przede wszystkim miejsc postojowych w garażach podziemnych oraz w garażach wolno stojących! Jest to nowość na rynku wynajmu. Krakowski rynek rozwija się prężnie i jego częścią staje się wynajem miejsc parkingowych, co nie dziwi w odniesieniu do ilości kierowców, którzy codziennie nie mogą znaleźć dogodnego miejsca parkingowego.

obraz do artykułu Zadbaj o swój samochód zimą - znajdź miejsce w garażu

Miejsce postojowe w garażu podziemnym - same zalety!

W zasadzie trudno znaleźć jakiekolwiek wady posiadania własnego miejsca parkingowego w garażu podziemnym czy wolno stojącym. Prawdą jest, że każde miejsce postojowe w Krakowie jest na wagę złota nie mówiąc już o czymś takim jak garaż podziemny. Własne miejsce parkingowe to już spore ułatwienie, ale dołożywszy do tego fakt, że może ono uchronić nasz samochód od wpływu warunków atmosferycznych.

Korzyść dla kierowcy i jego samochodu - garaż podziemny

Warto zaznaczyć, że większość nowych aut ma słabsze lakiery niż samochody wyprodukowane jeszcze przed 2010 rokiem. Dzieje się tak ze względu na normy ekologiczne jakie stawia przed producentami samochodów Unia Europejska. Obecnie praktycznie każdy model ma lakier stworzony na bazie wody, co obniża to trwałość malowania, o które obecnie należy dbać jeszcze mocniej. Miejsce postojowe w garażu podziemnym może uchronić lakier samochodu przed wpływem soli drogowej, wilgoci, czy silnych mrozów. Latem zaś pozwoli wsiąść kierowcy do nieprzegrzanego auta. Jeśli chodzi zaś o karoserię, to garaż podziemny sprawi, iż kolor samochodu nie zmatowieje tak szybko, nie będzie tak łatwo wystawiony na kurz, brud czy ptasie odchody. Jednym słowem koszt wynajmu miejsca parkingowego może zwrócić się po kilku latach poprzez wyższą cenę przy odsprzedaży naszego samochodu.

Wynajmujący też zyskuje!

Nowy rodzaj ogłoszeń i ofert wynajmu miejsc parkingowych to również korzyści dla osób, które chcą je wynająć. Wystawiając ofertę na portalu dowynajeciakrakow.pl omija się wiele czasochłonnych trudności w poszukiwaniu najemnicy! Niektóre osoby posiadają miejsce parkingowe w garażu podziemnym, które stoi i "marnuje się", kiedy inni szukają wolnego parkingu w Krakowie dzień w dzień. Warto w takim przypadku rozważyć, czy bardziej nie opłaca się wynająć komuś niepotrzebnego miejsca postojowego i przy okazji nie dorobić paru dodatkowych groszy...