Mieszkania do wynajęcia Kraków Wynajem mieszkań o wyższym standardzie

W Krakowie oraz reszty z największych polskich miastach biznes ma się coraz lepiej. Powstają coraz liczniejsze centra biurowe, które stają się siedzibami polskich i zagranicznych firm, zatrudniających wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sytuacja ta oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie na rynku nieruchomości, ponieważ wraz z pojawieniem się nowoczesnych biurowców, w agencjach pośrednictwa pojawia się zupełnie nowy typ klienta, który zazwyczaj ma nieco bardziej zasobny portfel, ale też i pewne wymagania.

Nowoczesna kawalerka w Krakowie

Osoby napływające do miasta za pracą, muszą oczywiście gdzieś mieszkać. W tym wypadku mówimy o grupie, której zarobki plasują się powyżej średniej krajowej, osobach wykształconych i posiadających wysokie kompetencje zawodowe. Tak zwany "standard studencki" dla takiego klienta raczej nie wchodzi w grę. Osoby te cenią sobie komfort i prywatność, dlatego zazwyczaj zainteresowane sąkawalerką lub niewielkim mieszkaniem składającym się z sypialni oraz salonu z aneksem kuchennym. Jeśli decydują się na wynajem pokoju, z pewnością będzie to pomieszczenie o większym metrażu, posiadające wspólne pomieszczenie dla wszystkich lokatorów (np. salon z aneksem kuchennym) i gwarantujące prywatność (pokoje przechodnie są niemile widziane). Wynajem takiego lokum jest zazwyczaj okresem przejściowym pomiędzy mieszkaniem studenckim czy akademikiem, a decyzją o kupnie własnego mieszkania. Ten trend zauważyli między innymi inwestorzy, którzy remontując mieszkania na wynajem, coraz częściej decydują się je podzielić na dwie lub trzy kawalerki.

Lokalizacja, a wybór mieszkania

Dla przyjezdnych, zwłaszcza tych przybywających zza granicy, podstawowym kryterium wyboru takiego lokum będzie jego lokalizacja. Bliskość miejsca pracy jest oczywiście plusem, z drugiej jednak strony mieszkania położone w centrum miasta, w zasięgu jego oferty rozrywkowo-kulturalnej również są w cenie. Na pewno ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność lokalu, jest dostęp do komunikacji miejskiej. Bliskość stacji metra czy przystanku autobusowego/tramwajowego jest w takim mieście jak Kraków istotna, nawet jeśli osoby te do miejsca pracy dojeżdżać będą samochodem. Bliskość terenów zielonych jest również plusem, ale nie tak istotnym, jak w przypadku rodzin z dziećmi. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o infrastrukturę typu żłobki/przedszkola – ich dostępność na tym etapie zwykle nie gra roli. Również położenie przy ruchliwej ulicy lub w pobliżu klubów nie musi być wcale minusem. Ważne natomiast będzie bliskie położenie jednostek usługowo-handlowych.

kawalerki do wynajęcia kraków

Work-life balance

Niektórzy deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom tych nowych klientów i planują kompleksy składające się z budynków biurowych oraz sąsiadujących z nimi budynków mieszkalnych. To z pewnością interesująca inwestycja na wynajem, która oszczędza pracownikom czasu związanego z dojazdami czy uciążliwego stania w korkach. W dzisiejszym świecie, w którym każda minuta jest na wagę złota, wydaje się to być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Standard takich mieszkań też jest zazwyczaj dość wysoki, aby zapewnić lokatorom odpowiedni komfort.