Mieszkania do wynajęcia Kraków Wynajem mieszkań przez managerów

W największych polskich miastach biznes ma się coraz lepiej. Powstają coraz liczniejsze centra biurowe, które stają się siedzibami polskich i zagranicznych firm, zatrudniających wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sytuacja ta oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie na rynku nieruchomości, ponieważ wraz z pojawieniem się nowoczesnych biurowców, w agencjach pośrednictwa pojawia się zupełnie nowy typ klienta, który zazwyczaj ma nieco bardziej zasobny portfel, ale też i pewne wymagania.

Nowoczesna kawalerka

Osoby napływające do miasta za pracą, muszą oczywiście gdzieś mieszkać. W tym wypadku mówimy o grupie, której zarobki plasują się powyżej średniej krajowej, osobach wykształconych i posiadających wysokie kompetencje zawodowe. Tak zwany "standard studencki" dla takiego klienta raczej nie wchodzi w grę. Osoby te cenią sobie komfort i prywatność, dlatego zazwyczaj zainteresowane są kawalerką lub niewielkim mieszkaniem składającym się z sypialni oraz salonu z aneksem kuchennym. Jeśli decydują się na wynajem pokoju, z pewnością będzie to pomieszczenie o większym metrażu, posiadające wspólne pomieszczenie dla wszystkich lokatorów (np. salon z aneksem kuchennym) i gwarantujące prywatność (pokoje przechodnie są niemile widziane). Wynajem takiego lokum jest zazwyczaj okresem przejściowym pomiędzy mieszkaniem studenckim czy akademikiem, a decyzją o kupnie własnego mieszkania. Ten trend zauważyli między innymi inwestorzy, którzy remontując mieszkania na wynajem, coraz częściej decydują się je podzielić na dwie lub trzy kawalerki.

Lokalizacja

Dla przyjezdnych, zwłaszcza tych przybywających zza granicy, podstawowym kryterium wyboru takiego lokum będzie jego lokalizacja. Bliskość miejsca pracy jest oczywiście plusem, z drugiej jednak strony mieszkania położone w centrum miasta, w zasięgu jego oferty rozrywkowo-kulturalnej również są w cenie. Na pewno ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność lokalu, jest dostęp do komunikacji miejskiej. Bliskość stacji metra czy przystanku autobusowego/tramwajowego jest istotna, nawet jeśli osoby te do miejsca pracy dojeżdżać będą samochodem. Bliskość terenów zielonych jest również plusem, ale nie tak istotnym, jak w przypadku rodzin z dziećmi. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o infrastrukturę typu żłobki/przedszkola – ich dostępność na tym etapie zwykle nie gra roli. Również położenie przy ruchliwej ulicy lub w pobliżu klubów nie musi być wcale minusem. Ważne natomiast będzie bliskie położenie jednostek usługowo-handlowych.

obraz do artykułu Wynajem mieszkań przez managerów

Work-life balance

Niektórzy deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom tych nowych klientów i planują kompleksy składające się z budynków biurowych oraz sąsiadujących z nimi budynków mieszkalnych. To z pewnością interesująca inwestycja na wynajem, która oszczędza pracownikom czasu związanego z dojazdami czy uciążliwego stania w korkach. W dzisiejszym świecie, w którym każda minuta jest na wagę złota, wydaje się to być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Standard takich mieszkań też jest zazwyczaj dość wysoki, aby zapewnić lokatorom odpowiedni komfort.